Home » Waga Automatyczna

Waga Automatyczna

Wagi automatyczne to nowoczesne urządzenia pozwalające na automatyczne odważanie mas produktów w cyklu ciągłym. Ich skuteczność podyktowana jest na dokładnym, szybkim i niezwykle uniwersalnym sterowniku wagowym.

Wagi automatyczne mają szerokie zastosowanie w wielu firmach. Umożliwiają m.in.:

  • przeładunek towarów sypkich czy ciekłych z mierzeniem i sumowaniem ciężaru
  • wydawanie określonych porcji towarów dzięki uzyskaniu odpowiedniej wagi
  • precyzyjne sterowanie całym procesem dozowania
  • napełnianie worków i innych opakowań określoną porcją produktu

Istnieją dwa typy wag automatycznych:

  • Wagi automatyczne porcjujące - Służą głównie do sumowania masy strumienia materiałów w ciągach technologicznych. Stosuje się je często do skutecznych i wygodnych rozliczeń handlowych przy rozładunku i załadunku wagonów kolejowych, statków czy samochodów dostawczych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest samoczynne odważanie zaprogramowanych porcji materiałów ciekłych. Wagi automatyczne porcjujące mogą procować jako autonomiczne urządzenie, ale także we współpracy z komputerami.
  • Waga automatyczna odważająca - Wagi automatyczne sumujące lub odważające zbierają dane o masie strumienia materiałów w ciągach technologicznych. Znajdują zastosowanie w rozliczeń handlowych. Możliwe jest zamówienie wagi, która odważa i sumuje kilka gatunków sypkich materiałów. Układ wagowy daje możliwość samoczynnego odważania określonych porcji produktów.

Chcesz zamówić wagę automatyczną?

Zadzwoń: 602 171 201 lub napisz info@metrowag.com.pl